Wedos migruje emailové servery

Poskytovatel hostingu a emailových služeb Wedos.com přesunuje své servery. Přinášíme jeho vyjádření:

V září 2015 jsme spustili náš nový, dlouho připravovaný poštovní server, jako náhradu za stávající e-mailové řešení Icewarp, které bylo pro poštovní služby nasazeno dosud:

https://datacentrum.wedos.com/a/362/novy-mailserver-wedos-spusteni-do-ostreho-provozu.html

Momentálně probíhá migrace našich webhostingů na tento nový systém. Migraci je možné aktivovat v zákaznické administraci, následně se přenesou všechny schránky včetně všech zpráv, nastavení a pokud máte DNS u nás, dojde k automatické úpravě všech příslušných DNS záznamů. Pro další informace o migraci si prosím důkladně pročtěte následující článek v naší znalostní bázi:

https://kb.wedos.com/cs/emaily/novy-postovni-system.html

Důrazně doporučujeme co nejdříve provést migraci a to zejména pro zlepšení kvality poštovních služeb. Také ale proto, že v blízké době – nejspíše v první polovině ledna 2016 – bude zahájena automatická migrace všech služeb u kterých do té doby nebude provedena. V tuto chvíli tedy máte možnost zvolit si čas, kdy budete chtít migraci provést – při migraci dojde ke krátkému výpadku v řádu minut a v některých případech bude nutné upravit konfiguraci poštovních klientů, aby bylo možné se k poště na novém serveru připojit.

Současné poštovní servery jsme využívali od začátku naší existence, bohužel se ale záhy ukázaly jejich značné nedostatky, zejména co se týče stability IMAP služeb a s tím související potíže se synchronizací pošty. Tyto potíže se nám i přes značné úsilí ve spolupráci s vývojáři placeného softwaru nepodařilo odstranit a proto jsme se rozhodli od tohoto řešení ustoupit a připravit poštovní systém tak, aby plně odpovídal našim představám, jak mají kvalitní e-mailové služby vypadat. Při vývoji byl kladen zvláštní důraz právě na stabilitu a bezproblémový chod poštovních služeb. (pozn. Další mailové servery jsou Kerio)

Momentálně již bylo na nový poštovní systém přesunuto několik tisíc aktivních služeb a od začátku září se zde zřizují e-maily pro všechny nové webhostingové služby a vše bez problému funguje. Můžeme tedy s jistotou říci, že řešení je plně odladěné a nemusíte mít obavu jej začít využívat.

WEDOS Internet, a.s.

pozn.Více informací o systému Kerio Connect – poštovní a komunikační servery.

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
alvao
IT asset management

  IT asset management znamená správu, evidenci a řízení komunikačního vybavení, hardwa ...

ifttt.com-odhlaseni
Vzory hlášek a stránek „odhlásit odběr emailů“

Připravili jsme vzory, příklady a ukázky stránek které se zobrazí při odhlašování z newsl ...

kerio best seller
Kerio – nejlepší prodejci za roky 2006 až 2016

Společnost Kerio Technologies s.r.o, přední poskytovatel světově uznávaných řešení pro kom ...

Office2007 konec podpory
Konec podpory Office 2007

...  kancelářským balíčkem aplikací Office 365 a email servery Exchange. Office 365 můžete ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *