Wedos migruje emailové servery

Poskytovatel hostingu a emailových služeb Wedos.com přesunuje své servery. Přinášíme jeho vyjádření:

V září 2015 jsme spustili náš nový, dlouho připravovaný poštovní server, jako náhradu za stávající e-mailové řešení Icewarp, které bylo pro poštovní služby nasazeno dosud:

https://datacentrum.wedos.com/a/362/novy-mailserver-wedos-spusteni-do-ostreho-provozu.html

Momentálně probíhá migrace našich webhostingů na tento nový systém. Migraci je možné aktivovat v zákaznické administraci, následně se přenesou všechny schránky včetně všech zpráv, nastavení a pokud máte DNS u nás, dojde k automatické úpravě všech příslušných DNS záznamů. Pro další informace o migraci si prosím důkladně pročtěte následující článek v naší znalostní bázi:

https://kb.wedos.com/cs/emaily/novy-postovni-system.html

Důrazně doporučujeme co nejdříve provést migraci a to zejména pro zlepšení kvality poštovních služeb. Také ale proto, že v blízké době – nejspíše v první polovině ledna 2016 – bude zahájena automatická migrace všech služeb u kterých do té doby nebude provedena. V tuto chvíli tedy máte možnost zvolit si čas, kdy budete chtít migraci provést – při migraci dojde ke krátkému výpadku v řádu minut a v některých případech bude nutné upravit konfiguraci poštovních klientů, aby bylo možné se k poště na novém serveru připojit.

Současné poštovní servery jsme využívali od začátku naší existence, bohužel se ale záhy ukázaly jejich značné nedostatky, zejména co se týče stability IMAP služeb a s tím související potíže se synchronizací pošty. Tyto potíže se nám i přes značné úsilí ve spolupráci s vývojáři placeného softwaru nepodařilo odstranit a proto jsme se rozhodli od tohoto řešení ustoupit a připravit poštovní systém tak, aby plně odpovídal našim představám, jak mají kvalitní e-mailové služby vypadat. Při vývoji byl kladen zvláštní důraz právě na stabilitu a bezproblémový chod poštovních služeb. (pozn. Další mailové servery jsou Kerio)

Momentálně již bylo na nový poštovní systém přesunuto několik tisíc aktivních služeb a od začátku září se zde zřizují e-maily pro všechny nové webhostingové služby a vše bez problému funguje. Můžeme tedy s jistotou říci, že řešení je plně odladěné a nemusíte mít obavu jej začít využívat.

WEDOS Internet, a.s.

pozn.Více informací o systému Kerio Connect – poštovní a komunikační servery.

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
albert-uctenka
Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

Píšeme o důvodech proč tisíce a statisíce lidí nemohou účtenky registrovat do Účtenkovky. ...

účtenka-neregistrovana-uctenkovka
Co dělat pokud je účtenka Zamítnuta – Nezaregistrována v loterii Účtenkovka

Přinášíme způsob vyřešení závady kdy je v loterii Účtenkovka po vložení do systému Ner ...

Ukázka webového rozhraní - účtenka neregistrována
Stavy účtenek v Účtenkovce – neregistrováno atd.

Stavy účtenek, které můžete mít v loterijní hře Účtenkovka. Ověřuje se Vyčkejte. Ov ...

účtenková loterie
Účtenkovka cz – účtenková loterie

Dne 1. října 2017 se v České republice spouští účtenková Loterie. Zde vám připravujeme se ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *