Strukturovaná kabeláž IT

secure-lan-kabely-IT-správa IT Strukturovaná kabeláž je pojmenování – terminus technikus pro promyšlený systém vodičů elektrického proudu (kabelů) zapojených v určité topologii.  Strukturovaná kabeláž se nejvíce zmiňuje ve spojení s informačními (IT) a telekomunikačními technologiemi (ITC). Strukturovaná kabeláž je univerzální kabelážní systém určený pro komerční i obytné budovy. Kabely zajišťují chod mnoha komunikačních služeb, jako jsou telefony, počítačové sítě, videa, řídící a zabezpečovací systémy.  Kabely často spojují zdánlivě oddělené systémy jako počítače (servery) – výtahy, či klimatizace.

Kabely mohou být zapojené do několika uspořádání a jejich kombinací. Strukturovaná kabeláž používá hvězdicovou topologii, tzn., že spojuje jednotlivá pracovní místa komunikačního systému s centrálním bodem.

Při správě počítačových sítí IT, je nutné znát jak je organizovaná kabeláž, která jednotlivé části sítě spojuje. Za kabeláž lze považovat měděné kabely, či optická vlákna.

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
Otázky diskuse IT

...  produktů Kerio  Virtualizace Hyper-V  Strukturovaná kabeláž  GFI ...