Správná údržba počítače v 5 krocích

Používáte-li počítač, určitě po něm chcete co možná největší výkon. Uvědomte si, že to není jen o počítači. Aby vám mohl bezproblémově sloužit, musíte mu v tom pomoci. Nabízíme proto 5 základních pravidel správné péče o počítač, díky kterým zajistíte jeho optimální chod po dlouhou dobu.

1. Pravidelné čistění od prachu a jiných nečistot

Každý servis notebooků vám potvrdí, že prach je pro všechny počítače obrovskou hrozbou. Větší vrstva prachu dokonce může způsobit zkrat a tím i škody velkého rozsahu. Minimálně jednou za 3 měsíce byste si měli najít několik minut a prach a další nečistoty z povrchu i útrob počítače odstranit. Práci si ulehčíte tím, když si na pomoc vezmete speciální malý kompresor či stlačený vzduch ve spreji. S těmito pomocníky dostanete prach i z velmi obtížně dostupných míst.

2. Stabilizace systému

Počítač podává maximální výkon jen tehdy, je-li stabilní celý systém. Každé ukládání i mazání souborů „rozděluje“ pevný disk a paměť počítače na části, což narušuje jeho stabilitu. Alespoň jednou za půl roku spusťte nástroj pro defragmentaci disku, aby došlo ke stabilizaci. Použít můžete i speciální programy jako je Defraggler, MyDefrag a jiné.

 

3. Doplňková ochrana

Chraňte váš počítač před napadením. Pokud používáte antivir, doplňte ho ještě dalšími programy. Doporučujeme především antispywarový program. Přehled neúčinnějších programů najdete zde.

4. Pozor na nepříznivé prostředí

Na výkon počítače má vliv i vnější prostředí. Nevystavujte ho zbytečně nepříznivým podmínkám jako je vlhko, nadměrný chlad či zima.

 

5. Pravidelné prohlídky

Chcete-li mít jistotu, že je váš počítač v dobré kondici, navštivte minimálně jednou ročně odborný servis a nechte si provést diagnostiku. Je vždy lepší navštěvovat servis, který se zabývá opravami konkrétních značek jako např. Servis Lenovo, HP, Asus, Acer apod. Pokud bude třeba na vašem počítači oprava, vždy se zajímejte o kvalitu a původ náhradních dílů. Je jasné, že například značkové náhradní díly Lenovo budou o něco málo dražší než díly repasované, ale uvědomte si, že kupujete kvalitu.

autor: Karel Janák

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
albert-uctenka
Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

Píšeme o důvodech proč tisíce a statisíce lidí nemohou účtenky registrovat do Účtenkovky. ...

účtenka-neregistrovana-uctenkovka
Co dělat pokud je účtenka Zamítnuta – Nezaregistrována v loterii Účtenkovka

Přinášíme způsob vyřešení závady kdy je v loterii Účtenkovka po vložení do systému Ner ...

Ukázka webového rozhraní - účtenka neregistrována
Stavy účtenek v Účtenkovce – neregistrováno atd.

Stavy účtenek, které můžete mít v loterijní hře Účtenkovka. Ověřuje se Vyčkejte. Ov ...

účtenková loterie
Účtenkovka cz – účtenková loterie

Dne 1. října 2017 se v České republice spouští účtenková Loterie. Zde vám připravujeme se ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *