Elektrické schéma nástěnné klimatizace

Současný trh je doslova zaplaven produkty, které jsou určeny ke chlazení, případně vytápění místností. Mezi takové patří bezpochyby i nástěnné klimatizace, jejichž primárním umístěním je vnitřní stěna daného objektu. Při výběru je třeba brát na zřetel způsob zapojení jelikož můžete chladit serverovnu stejně jako malou kancelář.

Jako každé elektronické zařízení , rozměrově odlišné výrobky, jejichž pracovní rozsah chlazení je od +5 až do +50C° a pracovní rozsah topení od -15 do +34C°. Při instalaci je třeba vybrat místo, tak aby se nezahřívala či nepodchlazovala.  Některé klimatizace lze řídit i vzádeleně či automatizovaně pomocí počítače.

Klimatizace jsou používané v serverovnách na chlazení síťových zařízení. Uchladit prostory které má například server hosting Wedosu je velmi náročné:

Wedos: „Chlazení technologických prostor našeho data centra o ploše cca 350 m2. Předpokládaný potřebný chladicí výkon při plné obsazenosti datacentra je 600 kW, z počátku předpokládáme výkon 40-100 kW s možností plynulého navyšování (doplňování dalších klimatizačních jednotek) dle potřeby“.

Správa teploty prostředí takového centra musí být co nejvíce automatická. Stejně tak jako zálohování, či náhradní zdroje napájení.

 Podrobné elektrické schéma klimatizace

Pokud nechladíte data centrum, ale pouze vlastní kancelář se serverem, stačí domácí nástěnná klimatizace. Takovou klimatizaci si lze instalovat samostatně, protože u zakoupené klimatizace by mělo samozřejmě i podrobné elektrické schéma a schéma instalace. Elektronické schéma by mělo obsahovt podrobné informace o tom, kde je připojen transformátor, senzor cirkulace, výparníku nebo kde se nachází EEPROM a ventilátor kondenzátoru. Návody a instalační manuály jsou zde ke stažení Remko.

 

Výkon a spotřeba klimatizace

K jakým údajům tedy přihlížet, abyste zvolili správnou klimatizaci?

V první řadě byste se měli zaměřit na volbu adekvátního výkonu, který se u průměrných klimatizací, pohybuje od 2,6kW až po 6,8kW. Základním pohonem každého produktu je bezpochyby elektrická energie, konkrétně napájení 230/1~/50. Od výkonové hodnoty se také do určité míry odvíjí i energetická třída chlazení a topení. Tou nejlepší je samozřejmě označení „A“.

Vzhledem k tomu, že jde o vnitřní součást interiéru, je neopomenutelným faktorem i hlučnost, jejíž průměrné hodnoty se nachází kolem 55dB. Určitý hluk vydává i venkovní jednotka nástěnné klimatizace, který vás ale tolik omezovat a zajímat nemusí.

Místo rozměrů a celkové hmotnosti se zaměřte spíše na vzduchový výkon, který vám sdělí, kolik vzduchu bude vychlazeno za jedinou hodinu. Vzhledem k tomu, že klimatizace disponují několika programy a režimy, jsou tyto údaje občas odlišné. Pokud však zakoupíte klimatizaci s výkonem 6,8kW, tešte se na vzduchový výkon 1150m3/h.

Článek připraven ve spolupráci p. Myšák http://remko.cz/

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
repasovaný server Dell
Co je to repasovaný server?

Naše slovníková definice Co je to repasovaný server: Repasované servery nejsou nová, ale v mi ...

účtenková loterie
Účtenkovka cz – účtenková loterie

Dne 1. října 2017 se v České republice spouští účtenková Loterie. Zde vám připravujeme se ...

ng300w-plp-appliance
Kerio nový firewall router s Wi-Fi NG100W a NG300W

Kerio uvedlo na trh dvě nová hardwarová zařízení s možností Wi-Fi, čímž poskytne jak špi ...

srovani-servisu-iphone6
Srovnání cen oprav iPhone 6 v Pražských servisech

Připravili jsme cenové porovnání základních servisních oprav telefonu iPhone 6 značky Apple. ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *