Počítačová síť

Text byl vytvořen na základě článku z wikipedie – PC sít

mapa internetu Počítačová síť  je  komplexní označení pro technické prostředky, které realizují spojení a výměnu informací mezi počítači. Počítačová síť umožňuje tedy uživatelům komunikaci podle předem daných pravidel s cílem přesunu informací  a zdrojů informací a výměny zpráv. Počítačová síť umožňuje komunikaci mezi počítači.

Síťová architektura představuje strukturu řízení komunikace v systémech, tzn. souhrn řídicích činností umožňujících výměnu dat mezi komunikujícími systémy.

Komunikace a řízení komunikační sítě je velmi složitý problém, proto se používá rozdělení tohoto problému do několika skupin, tzv. vrstev. . Vrstvy v počítačové vědě se nejčastěji dělí dle hierarchie zvané OSI.  Členění do vrstev odpovídá hierarchii činností, které se při řízení komunikace vykonávají.  Každá vrstva má na starosti jiný úkol při předávání informací

Počítačovou síť řídí jeden čí více síťových uzlů které směrují tok informací mezi počítači.  Správu sítí mají na starosti lidé zvaní správci sítě. Správci sítě buď mohou být zaměstnanci firmy které síť patří, nebo mohou být outsourcingovaní.

Obrázek má naznačovat mapu internetu – originál http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Internet_map_1024.jpg

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
default
Firmy na Outsourcing IT v Praze

Správa sítě Outsourcing IT Níže se seznam několika firem nabízející služby správy sítě ...

default
Spam email – správa sítě PC Praha Servis

Firma označující se jako PC Praha Servis zasílá hromadné nevyžádané emaily Spam. Odkazy v t ...

Kerio Control – profi sofware pro řízení a ochranu IT sítě

 Kerio Control pomáhá správcům sítí, Kerio Control firewal, sledování a řízení sítě Je ...

počítačové sítě-kniha c press
Počítačové sítě pro začínající správce – kniha

...  konfigurovat a provozovat vlastní počítačovou síť.  Počítačová síť nemusí být ...