LCD monitor jako televize

Monitor a televize 18.5" Packard Bell Viseo 193DXB

Mnoho lidí využívá LCD počítačové monitory jako televizi.  Zde je krátký seznam na co si dát pozor.

Rychlé LCD monitory s krátkou dobou odezvy pod 5 ms můžete pověsit na zeď použít jako telku. Odezva  je údaj uváděný v milisekundách (ms), určuje, jak rychle se dokáže překreslovat obraz na obrazovce či monitoru. Pokud je číslo větší než 10 raději takový monitor nekupujte jako televizi na zeď. Na rychlých scénách filmu či sportovního přenosu uvidíte šmouhy.

Poměr stran – šířky a výšky obrazovky je dnes také rozhodující. Téměř všechny nově (cca od roku 2005) natáčené filmy a pořady mají poměr stran 4:16

Velikost monitoru je rozhodující pro dobré sledování i z větší vzdálenosti. Televize uvádí úhlopříčku mezi pravým horním a levým dolním rohem (či naopak) v centimetrech. Monitory zas převádí v palcích. Na www.jednotky.cz si můžete obě délkové jednotky snadno přepočítat palec – cm .  Vhodná velikost monitoru jako TV je 21 palců a více.

Rozlišení je technický údaj, který poznáte téměř hned když pustíte (zapnete:-) dva monitory vedle sebe a každý má jiné rozlišení. Rozlišení znamená kolik teček se vejde do šířky a výšky monitoru.  Říká jak moc ostrý a dobře koukatelný obraz dostanete. Malé rozlišení znamená že uvidíte fotbalový míč kostkatě, nebo hokejový puk jako čtvereček.

Rozlišení se špatně určuje jaké by jste měli mít, protože je dáno i k velikostí monitoru. Pro běžnou praxi stačí najít na monitoru označení „HD“ a víte že kupujete dobře. Pokud by Vás i tak zajímalo co to je, podívejte se na Wikipedii rozlišení.

Monitor a televize 18.5" Packard Bell Viseo 193DXB Využití LCD monitoru jako televize lze dvěma způsoby. Prvním způsob je nejsnazší, kdy monitor má v sobě integrovanou anténu a televizní kartu. Druhý způsob je přípojení k počítači či domácímu serveru který zajistí zobrazení televizního obrazu.  displej telefonZde jsou informace jak pustit TV v PC.  Připojením LCD monitoru k PC se Vám otevírá velká možnost sledování filmů, které máte legálně zálohované na svém disku.

Monitor a televize 18.5″ Packard Bell Viseo 193DXB. zdroj obrázku: alza.cz, lcdfactory.cz

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
default
Repasovaný hardware

...  stolní počítače (PC) notebooky servery LCD monitory síťové prvky, ...

One Response to LCD monitor jako televize

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *