Konec podpory Office 2007

Společnost Microsoft po deseti letech od začátku prodejů, ukončí podporu podporu kancelářských aplikací Office 2007 – Excel, Word, Outlook či Power Point. Od října 2017 nebudou dostupné aktualizace, bezpečnostní záplaty a napojení na Office 365.

Od 10.října nebudou dostupné bezpečnostní aktualizace, tím se na nabízí možnost zneužití programátorských chyb v Office 2007, na které po ukončení podpory již nebudou vydávány opravy. Útočníci budou analyzovat vydané aktualizace pro dále podporované verze (Office 2010, 2013, 2016 a Office 365) a využijí jich k napsání nežádoucího softwaru (viru), který bude moci napadnout neaktualizovaný Office 2007 a váš počítač s Windows.

Office 2007 nebude možné používat v kombinaci s předplatným kancelářským balíčkem aplikací Office 365 a email servery Exchange. Office 365 můžete instalovat na počítače Mac (apple), PC, tablety a chytré telefony (Android, iPhone iOS nebo Windows). Další informace co to je Office 365.

Oficiální konec podpory Office 2003 se Service Packem 3 byla stejně jako u Windows XP  k 8. dubnu 2014. Verze Office 2013 by měly mít mainstreamovou podporu do roku 2013 a rozšířenou až do roku 2023.

Další informace o konci podpory

Co obsahují Office 2007

Basic Pro studenty a domácnosti Small Business Standard
Word
Excel
PowerPoint
Outlook
Business Contact Manager
Publisher
Access
InfoPath
OneNote
Groove
Communicator
Professional Professional Plus Enterprise Ultimate
Word ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce
Excel ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce
PowerPoint ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce
Outlook ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce
Business Contact Manager
Publisher
Access ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce ✓Pokročilé funkce
InfoPath
OneNote
Groove
Communicator

Některé vyšší sady uvedené ve výše uvedené tabulce obsahují aplikace (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access), které podporují pokročilé funkce. Ty samé aplikace obsažené v nižších sadách tyto pokročilé funkce nepodporují. Například aplikace Excel obsažená v sadě Standard pokročilé funkce nepodporuje, aplikace Excel obsažená v sadě Professional Plus pokročilé funkce podporuje.

Mezi pokročilé funkce patří:

  • Information Rights Management (správa informačních práv) – umožňuje přímo v aplikacích nastavovat pravidla pro práci s dokumentem (dobu platnosti, zákaz přeposílání, kopírování, tisku, oprávněné čitatele atd.). Vyžaduje CAL k serveru Rights Management Server. Rights Management Server je součástí OS Windows Server 2003
  • Práce s formuláři – umožňuje přímo v aplikacích Word, Excel, Outlook, PowerPoint vyplňovat a odesílat formuláře.
  • Integrace pracovních postupů – umožňuje iniciovat pracovní postup a vykonávat akce jím předepsané přímo z prostředí aplikací.
  • Tisk čárových kódů a štítků s metadaty – umožňuje tisknout štítky a čárové kódy jimiž se opatřují spravované dokumenty podléhající zásadám o zacházení s dokumenty.
  • Publikování Excel sešitů – umožňuje publikovat sešit aplikace Excel 2007 na server SharePoint Server 2007 a tam s ním dále pracovat pomocí výpočtových služeb Excel.
  • Publikování snímků – umožňuje publikovat snímky aplikace PowerPoint 2007 do knihovny snímků serveru SharePoint Server 2007.
  • Podpora inteligentních dokumentů – podporuje inteligentní dokumenty, tj. připojení tzv. XML Expansion Packs k šablonám dokumentů. (XML elementy zákaznicky definovaného XML schématu namapované na části šablony a připojení kódu vykonávajícího tzv. akce dokumentu).

Sady systému Microsoft Office jsou prodávány v několika licenčních programech. V každém z licenčních programů jsou prodávány různé sady.

zdroje:

http://www.comes.cz/newsletter/novinky-5-2017/#office2007

https://www.microsoft.com/cze/office/2007/

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
google ochrana soukromí
Obsah bezpečnostního emailu od Google

Obsah bezpečnostního emailu od Google: Proč jsme vám tento e-mail poslali? Zabezpečení bereme ...

albert-uctenka
Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

...  nejde. Odpověď a řešení od officiální podpory Účtenkovky Zaslali jsme dotaz do ...

internetová doména
Co je to webová doména a jak ji získat

...  tří částí, řádů. řád představuje samotný konec internetové adresy, tedy ...

ověření účtenky online
Ruční kontrola platnosti účtenky, možnost dovolání

...  zkontrolujte. Tyto informace byly získány z officiální podpory - HelpDesk ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *