Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

Píšeme o důvodech proč tisíce a statisíce lidí nemohou účtenky registrovat do Účtenkovky. Účtenky nejde registrovat z obchodních řetězců (např. Albert, Lidl, Kaufland…), jejich účtenka je Neregistrována, Zamítnuta!! Důvody proč některé účtenky nelze registrovat nám vysvětlil pan Václav Hrubý:

Byl jsem asi jeden z prvních, kdo na toto téma otravoval štáb účtenkovky. Zvolil jsem sice trochu razantní tón, ale i tak se mi dostalo jen univerzální odpovědi. Nicméně jsem danou věc konzultoval i jinde, s osobou, kdo do toho vidí po technické stránce. V konečném důsledku jde o způsob, kterým zpravidla velké společnosti účtenky odesílají a registrují.
Společnosti jako Albert, Burgerking a další, nashromáždí účtenky a buď dle množství, nebo časového intervalu je naráz, tzv. dávkově pošlou na finanční správu. Tím mají oni sice splněno, ale již NÁM nakupujícím nesedí čas platby.
V kontrole přímo v systému EET se tak účtenka najde, ale do Účtenkovky zaregistrovat nejde. Zajímalo by mě však, a zde by se mohl vyjádřit nějaký právník, zda jsou tyto účtenky vlastně platné.
V kontrole přímo v systému EET se tak účtenka najde, ale do Účtenkovky zaregistrovat nejde.

Na účtence vlastně v porovnání s registrem EET je uveden chybný čas, jelikož v registru je zpravidla čas „mladší“. V kontrole přímo v systému EET se tak účtenka najde, ale do Účtenkovky zaregistrovat nejde.

Odpověď a řešení od officiální podpory Účtenkovky

Zaslali jsme dotaz do Podpory účtenkovky jak to aktuálně řešit ze strany nás zákazníků? Toto je odpověď Podpory v které potvrdili, že velcí prodejci registraci komplikují (z 15.11):

Ano, s těmito problémy se setkáváme celkem běžně, souhlasíme s Vámi, že se jedna o velký problém, kterým prodejci zbytečně komplikuji registraci účtenek do loterie.

Jako kupující  máte dvě možnosti jak tuto situaci řešit:

 1. Problém nahlásit osobě, která je odpovědná za dané prodejní místo (tj. prodejce ). Následně bude muset prodejce  kontaktovat firmu, která jim nastavuje kasy.
 2. Cely incident ohlásit na Generální finanční ředitelství prostřednictvím kontaktního formuláře, který naleznete zde: www.etrzby.cz/cs/kontakty

Do komentářů prosím pište od kterých prodejců vám nejde účtenku registrovat.


Aktualizováno. Další prodejci u kterých se vyskytli problémy s registrací účtenek: McDonald’s

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
ÚČTENKA JIŽ ZAREGISTROVÁNA
Co dělat pokud účtenku údajně Již někdo Zaregistroval – Účtenkovka EET

...  jsme možnosti řešení, když nelze registrovat účtenku, nebo již byla údajně ...

ověření účtenky online
Ruční kontrola platnosti účtenky, možnost dovolání

...  ručně ověřit, zkontrolovat. Pozor při skenování účtenky z mobilního telefonu pomocí ...

účtenka-neregistrovana-uctenkovka
Co dělat pokud je účtenka Zamítnuta – Nezaregistrována v loterii Účtenkovka

...  -> Elektronická evidence tržeb / Ověření účtenky, zda jsou zadány všechny udaje k ...

Ukázka webového rozhraní - účtenka neregistrována
Stavy účtenek v Účtenkovce – neregistrováno atd.

...  obchodníka vystavená ve stejný den. Zde je postup co dělat pokud je účtenka ...

27 komentářů k: Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

 1. Irena napsal:

  Někde je chyba. Nemohu zaregistrovat žádnou účtenku ačkoliv v 1 kole jsem hrála. Přihlášení je na mou emailovou adresu.

  • info napsal:

   Pokud nejde přihlásit žádnou účtenku od více různých obchodníků, doporučujeme se obrátit na oficální podporu na emailu: info@uctenkovka.cz nebo Diebold Nixdorf s.r.o. adresa: Siemensova 2, 155 00 Praha 13 – Telefon: 233 037 402 .

 2. Martin napsal:

  Pro provozovatele účtenkovky:
  Proč mají zákazníci (hráči) řešit Vaše problémy? Tedy problémy s nezaregistrovanou účtenku? To Vy byste měli celou záležitost dotáhnout do zdárného konce a ne honit lidi po čertech. Kdybychom všichni odváděli polovičatou práci, pomalu bychom spěli zpět k době kamenné.
  Pohybuji se v oblasti programování a nedokáži si představit, že by klient obdržel např. fakturační program, ale stejně musel kontrolovat funkčnost a dořešovat nezaevidované faktury chybou systému.

 3. Adam napsal:

  Celkem zadáno již cca 300 účtenek, nezaregistrovaných celkem 2. Ostatní jdou. Albert, Kaufland, McDonlad..nechápu, že vám to nejde. STačí pozorně zadávat. Nemám absolutně žádněj problém. Jste asi mimo a neumíte číst.

  • Fido napsal:

   To opravdu existuje pablb, kterej tuka 300 uctenek? Hodne zoufalej zivot… 🙁

   • info napsal:

    Prosím držme komentáře na úrovni, bez urážek, výčitků a podobně.

   • Adam napsal:

    Jasně 😀 nevím jak ty, ale já mám účtenku zadanou za půl minuty. Při 150 účtenkách za měsíc to je 75 minut. Tj z měsíčních cca 43.000 minut podle mě zanedbatelná část. (příspěvek upraven administrátorem)

  • Radka napsal:

   Dobrý den, číst umím a mimo opravdu nejsem přesto při 124 účtenkách jich mám 64 zamítnutých. A to každou kontroluji číslo po čísle, písmeno po písmenu.

   • info napsal:

    Zamítnuté účtenky jsou z jakých obchodů? Obvyklá řešení:
    A. Na účtence mohou být uvedené dva různé časy, zkuste ten druhý.
    B. Problém může být u prodejce. Na účtence uvede čas vašeho nákupu, ale do EET systému odešle informace později (v takzvaných dávkách). Systém EET eviduje platbu v jiném čase než máte na účtence. Pokud se jedná o variantu B, nic s tím neuděláte. Jedině se obrátit na prodejce či a Generální finanční ředitelství prostřednictvím kontaktního formuláře, který naleznete v odkazu v článku.

 4. xplsek01 napsal:

  Nedělal bych si iluze, že Generální finanční ředitelství to bude nějak urgentně řešit. Zde je odpověď ze šuplíku A5 vpravo nahoře (účtenka z McDonald’s):

  Dobrý den,

  pravděpodobně došlo k chybě na straně obchodníka nebo jeho pokladního zařízení.

  Při ověřování účtenky jsou do aplikace „Ověření účtenky“ zadávány následující údaje, které by měly být součástí každé vydané účtenky:

  – daňové identifikační číslo poplatníka,
  – datum přijetí tržby,
  – čas přijetí tržby,
  – celková částka tržby v Kč,
  – fiskální identifikační kód (pokud jej účtenka obsahuje),
  – bezpečnostní kód poplatníka (pokud účtenka neobsahuje fiskální identifikační kód).

  Pro úspěšné ověření účtenky je rozhodující, zda jsou výše uvedené údaje na účtence v datové zprávě shodné. Pokud tomu tak není, není možné účtenku ověřit.

  Neodpovídá-li např. čas uváděný na účtence času odesílanému v datové zprávě s údaji o evidované tržbě, nebo DIČ uváděné na účtence DIČ odesílanému v datové zprávě, pak účtenka není vystavena podle zákona o evidenci tržeb.

  Účtenku, která není řádně zaevidována či vystavena podle zákona o evidenci tržeb, bohužel nelze dle herního plánu zařadit do slosování.

  Děkujeme za Vaší zpětnou vazbu, která je pro nás velmi přínosná.

  S pozdravem

  Ing. Jana Moravcová
  Generální finanční ředitelství
  Metodická podpora evidence tržeb
  E-mail: eet@fs.mfcr.cz

  Web: http://www.etrzby.cz

 5. Jan napsal:

  Nám nejde zaregistrovat účtenka ze Sinsay. Minulý měsíc nám nešla zaregistrovat z Tesca. Shodou okolní jsou to vždy účtenky s vyšší částkou. Účtenky z pekárny vždy bez problému… Hladit to je zbytečná ztráta času. Takhle www stránky, kde by šlo tyhle účtenky veřejně publikovat a možná by se prodejci zamysleli nad nastavením, povinnostmi, apod. Je to přeci jen jejich ostuda…

 6. KÁTA napsal:

  Mám problém s Kauflandem v Přerově. Chodím tam ob den, je po cestě z práce. Zatím se mi nepovedla ani jedna z cca 40. S to kódy a Dič scenuji.

  • info napsal:

   Zkuste kódy přepsat, se skenováním bývá problém.

   • Káťa napsal:

    Proč jen u Kauflandu? Dělám to u všech účtenek a vypadávají jen ty z Kaufu. Zkusím jak píšete, ale je to zvláštní, hlavně jak je možné že se o tom ví a nikomu to nevadí?

    • Martina napsal:

     U kterého Kauflandu? Na Lipnické nemám žádný problém, jedině v tom novým je možné, že mají blbě čas – což se mi teď zřejmě stalo v Super Zoo, kde jsem 13.1. nakupovala a účtenku to nebere a časy jsem zkoušela různý (jednou se mi to stalo v Okay, tam jsem musela zadat místo 11h o 3h méně), ale u Super Zoo mi to nevzalo ani 6h méně a ani 12h více, zkoušela jsem i zadávat tam co 3 minuty nahoru i dolu a nic…. ale zcela jistě to bude ten zakopaný pes, protože účtenka je dobře čitelná (což někdy u Kauflanďáckých účtenek se říct nedá).

 7. Martina napsal:

  Ještě doplním, že pokud je to na Lipnické a platíte kartou, tak čas zadejte ten co je dole (spodní). Mám tu totiž 2 časy v rozmezí 10 minut (opravdu tolik). Jeden čas je pokladna a jeden je terminál. Tak jestli nezadáváte ten druhý (špatný) čas 🙂

  • Káťa napsal:

   Zkusím, děkuji za radu. Opravdu platím kartou, tak to by mohlo být ono.

   • Martina napsal:

    Zkuste 😉 Mě se nakonec povedlo registrovat i tu ze Super Zoo – mají tam 2 různý DIČ, zadala jsem tedy to druhý a vzalo to. Oni totiž mají na účtence nahoře DIČ i IČ rozdílné a dole mají zase jiné DIČ. Většina obchodníků má DIČ i IČ stejné a jiné na účtence nenajdete. Tady to je jak jsem psala a musela zadat některé informace z vrchu i jiné zespodu. Takže teď už vím,že se musím dívat i jestli tam nemají dvě různá DIČ.

 8. Tomáš napsal:

  Já mám problém s McDonaldem v Ostravě u Ikei, dvě učtenky ze tří nešli zaregistrovat.

 9. Honza napsal:

  Musím se tomu od srdce zasmát. V životě jsem do žádné loterie nedal ani korunu a nehodlám s tím začínat ani s účtenkami. Kromě toho, že bych se musel do země propadnout při braní si účtenky už v obchodě (kromě elektroniky a oblečení dražšího pro případ reklamace), je pravděpodobnost výhry takřka nulová a strávit jako někteří ti magoři hodiny ťukáním, výměnami účtenek s jinými stejně postiženými apod. pro výhru v řádu stovek, to mi přijde jako hodně trapná ztráta času. Kdyby dotyční si zašli radši na přesčas či melouch, byli by na tom lépe.

  Ale jako zábava pro bez pardonu blbce, kteří mají dobrý pocit, jak to těm zlým prodejcům natřeli, je to dobré. Zabaví se tím a nesledují lumpárny, jaké se v tomto státu, potažmo celé Unii dějí. A ve své zblblosti se určitě radují i tomu, když borci z finanční správy na někoho kleknou, firmu zaměstnávající lidi zlikvidují pro pro podezření, které se pak vyvrátí. Ale že půjdou lidi na pracák nebo do montoven, to už koblihožrouti jaksi nedomyslí.

  Jinak nic bych proti této akci neměl, kdyby si náklady na její provoz a výhry platil ten, kdo ji vymyslel. Ne MY VŠICHNI z daní. Když Babiš prohlašoval původně ta hesla o řízení státu jako firmy apod., nesliboval ani předraženou (a co do výběru DPH zatím pro stát čistě prodělečnou) šaškárnu EET a už vůbec ne, že daňový poplatník bude platit výhry v loterii. Tak nějak nevím, jestli si tu státní firmu platíme proto, aby zajišťovala hasiče, školství, zdravotnictví, policii atd., a nebo aby naše peníze rozdělovala na výhry…

 10. Martin K. napsal:

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, proč je do Účtenkovky nutné zadávat celkovou částku, datum a čas nákupu. Předpokládám, že kódy BKP a FIK jsou specifické pro každou jednotlivou transakci a samy o sobě jednoznačně definují konkrétní platbu.

  Co se týče hlášky „Nenalazena v EET“, tak dle mých zkušeností se zatím jednalo vždy o diskrepanci v čase nákupu. Např. v obchodě se zeleninou, kam chodím, tisknou účtenku s časem o šedesát tři minut pozdějším, než je čas nákupu. Správný čas je tedy uveden jen na potrzení o platbě kartou, nikoli na účtence od obchodníka.

 11. Pavlinkova jarmila napsal:

  Z albertu na hrncirske nejdou zaregistrovat uctenky proc kdyz predtim to bylo v poradku

 12. Jana napsal:

  Dobrý den,

  tak od 27.3.2018 mi nejde registrovat učtenky Albert ul.Rilská

 13. Petra napsal:

  Dobrý den, nejde mi zaregistrovat účtenky z prodejny Albert v Bohumíně (ČSA 499).

 14. Petr napsal:

  Supermarket Albert Cíglerova 1139/3, Praha také nejdou delší dobu registrovat účtenky, dříve to šlo. Od známích bydlících v různých částech ČR mi byl u Alberta potvrzen stejný problém.

 15. Hana napsal:

  Zamítnuté mám všechny účtenky z Alberta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *