Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

Píšeme o důvodech proč tisíce a statisíce lidí nemohou účtenky registrovat do Účtenkovky. Účtenky nejde registrovat z obchodních řetězců (např. Albert, Lidl, Kaufland…), jejich účtenka je Neregistrována, Zamítnuta!! Důvody proč některé účtenky nelze registrovat nám vysvětlil pan Václav Hrubý:

Byl jsem asi jeden z prvních, kdo na toto téma otravoval štáb účtenkovky. Zvolil jsem sice trochu razantní tón, ale i tak se mi dostalo jen univerzální odpovědi. Nicméně jsem danou věc konzultoval i jinde, s osobou, kdo do toho vidí po technické stránce. V konečném důsledku jde o způsob, kterým zpravidla velké společnosti účtenky odesílají a registrují.
Společnosti jako Albert, Burgerking a další, nashromáždí účtenky a buď dle množství, nebo časového intervalu je naráz, tzv. dávkově pošlou na finanční správu. Tím mají oni sice splněno, ale již NÁM nakupujícím nesedí čas platby.
V kontrole přímo v systému EET se tak účtenka najde, ale do Účtenkovky zaregistrovat nejde. Zajímalo by mě však, a zde by se mohl vyjádřit nějaký právník, zda jsou tyto účtenky vlastně platné.
V kontrole přímo v systému EET se tak účtenka najde, ale do Účtenkovky zaregistrovat nejde.

Na účtence vlastně v porovnání s registrem EET je uveden chybný čas, jelikož v registru je zpravidla čas „mladší“. V kontrole přímo v systému EET se tak účtenka najde, ale do Účtenkovky zaregistrovat nejde.

Odpověď a řešení od officiální podpory Účtenkovky

Zaslali jsme dotaz do Podpory účtenkovky jak to aktuálně řešit ze strany nás zákazníků? Toto je odpověď Podpory v které potvrdili, že velcí prodejci registraci komplikují (z 15.11):

Ano, s těmito problémy se setkáváme celkem běžně, souhlasíme s Vámi, že se jedna o velký problém, kterým prodejci zbytečně komplikuji registraci účtenek do loterie.

Jako kupující  máte dvě možnosti jak tuto situaci řešit:

 1. Problém nahlásit osobě, která je odpovědná za dané prodejní místo (tj. prodejce ). Následně bude muset prodejce  kontaktovat firmu, která jim nastavuje kasy.
 2. Cely incident ohlásit na Generální finanční ředitelství prostřednictvím kontaktního formuláře, který naleznete zde: www.etrzby.cz/cs/kontakty

Do komentářů prosím pište od kterých prodejců vám nejde účtenku registrovat.


Aktualizováno. Další prodejci u kterých se vyskytli problémy s registrací účtenek: McDonald’s

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
ověření účtenky online
Ruční kontrola platnosti účtenky, možnost dovolání

...  ručně ověřit, zkontrolovat. Pozor při skenování účtenky z mobilního telefonu pomocí ...

účtenka-neregistrovana-uctenkovka
Co dělat pokud je účtenka Zamítnuta – Nezaregistrována v loterii Účtenkovka

...  -> Elektronická evidence tržeb / Ověření účtenky, zda jsou zadány všechny udaje k ...

Ukázka webového rozhraní - účtenka neregistrována
Stavy účtenek v Účtenkovce – neregistrováno atd.

...  obchodníka vystavená ve stejný den. Zde je postup co dělat pokud je účtenka ...

účtenková loterie
Účtenkovka cz – účtenková loterie

...  cen v hodnotě od 100 do 1 000 000 korun.  Stačí jen zaregistrovat účtenku vydanou ...

9 komentářů k: Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

 1. Irena napsal:

  Někde je chyba. Nemohu zaregistrovat žádnou účtenku ačkoliv v 1 kole jsem hrála. Přihlášení je na mou emailovou adresu.

  • info napsal:

   Pokud nejde přihlásit žádnou účtenku od více různých obchodníků, doporučujeme se obrátit na oficální podporu na emailu: info@uctenkovka.cz nebo Diebold Nixdorf s.r.o. adresa: Siemensova 2, 155 00 Praha 13 – Telefon: 233 037 402 .

 2. Martin napsal:

  Pro provozovatele účtenkovky:
  Proč mají zákazníci (hráči) řešit Vaše problémy? Tedy problémy s nezaregistrovanou účtenku? To Vy byste měli celou záležitost dotáhnout do zdárného konce a ne honit lidi po čertech. Kdybychom všichni odváděli polovičatou práci, pomalu bychom spěli zpět k době kamenné.
  Pohybuji se v oblasti programování a nedokáži si představit, že by klient obdržel např. fakturační program, ale stejně musel kontrolovat funkčnost a dořešovat nezaevidované faktury chybou systému.

 3. Adam napsal:

  Celkem zadáno již cca 300 účtenek, nezaregistrovaných celkem 2. Ostatní jdou. Albert, Kaufland, McDonlad..nechápu, že vám to nejde. STačí pozorně zadávat. Nemám absolutně žádněj problém. Jste asi mimo a neumíte číst.

  • Fido napsal:

   To opravdu existuje pablb, kterej tuka 300 uctenek? Hodne zoufalej zivot… 🙁

   • info napsal:

    Prosím držme komentáře na úrovni, bez urážek, výčitků a podobně.

   • Adam napsal:

    Jasně 😀 nevím jak ty, ale já mám účtenku zadanou za půl minuty. Při 150 účtenkách za měsíc to je 75 minut. Tj z měsíčních cca 43.000 minut podle mě zanedbatelná část. (příspěvek upraven administrátorem)

 4. xplsek01 napsal:

  Nedělal bych si iluze, že Generální finanční ředitelství to bude nějak urgentně řešit. Zde je odpověď ze šuplíku A5 vpravo nahoře (účtenka z McDonald’s):

  Dobrý den,

  pravděpodobně došlo k chybě na straně obchodníka nebo jeho pokladního zařízení.

  Při ověřování účtenky jsou do aplikace „Ověření účtenky“ zadávány následující údaje, které by měly být součástí každé vydané účtenky:

  – daňové identifikační číslo poplatníka,
  – datum přijetí tržby,
  – čas přijetí tržby,
  – celková částka tržby v Kč,
  – fiskální identifikační kód (pokud jej účtenka obsahuje),
  – bezpečnostní kód poplatníka (pokud účtenka neobsahuje fiskální identifikační kód).

  Pro úspěšné ověření účtenky je rozhodující, zda jsou výše uvedené údaje na účtence v datové zprávě shodné. Pokud tomu tak není, není možné účtenku ověřit.

  Neodpovídá-li např. čas uváděný na účtence času odesílanému v datové zprávě s údaji o evidované tržbě, nebo DIČ uváděné na účtence DIČ odesílanému v datové zprávě, pak účtenka není vystavena podle zákona o evidenci tržeb.

  Účtenku, která není řádně zaevidována či vystavena podle zákona o evidenci tržeb, bohužel nelze dle herního plánu zařadit do slosování.

  Děkujeme za Vaší zpětnou vazbu, která je pro nás velmi přínosná.

  S pozdravem

  Ing. Jana Moravcová
  Generální finanční ředitelství
  Metodická podpora evidence tržeb
  E-mail: eet@fs.mfcr.cz

  Web: http://www.etrzby.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *