Jak přehrávat Youtube videa na pozadí, či s vypnutým displejem mobilu či tabletu

Toto návod jak přehrávat Youtube videa s vypnutým displejem, či se spuštěnou jinou aplikací ve vašem mobilu či tabletu. Návod lze použít jak pro zařízení s operačním systémem Android tak iOS (Apple, iPhone).

Pokud tak chcete na mobilu či tabletu v aplikaci Youtube (od Google) poslouchat písničky, nemůžete dělat cokoli jiného. Klasická aplikace od Google nelze spustit na pozadí.

Existují dvě možnosti jak přehrávat Youtube videa na pozadí (minimalizovaném okně), s vypnutým displejem, zamčeným telefonem či aktivní jinou aplikací.

2. Youtube v aplikaci VLC player

Aplikace VLC player je velice známá i pro uživatele Windows. Jedná se o  jednoduchý prográmek, který přehraje téměř cokoli. I jeho verze pro Android umí přehrávat takzvaný „proud“.  Umí přehrávat i online videa, včetně Youtube.

Postup:

 1. Nainstalujte VLC z Android Play, nebo VLC Apple Store do vašeho telefonu či tabletu. Zde je ke stažení balíček APK pro android: VLC-Android-3.0.13-ARMv7 či  3.0.13-ARMv8 (rozbalte ZIP).
 2.  Ořevřete Chrome či jiný prohlížeč internetu. Vyhledejte  „Youtube„. Klikněte na otevřít stránku „m.youtube.com“.
 3. Pokud vám prohlížeč chcete odkaz stále otevírat Videa v Youtube aplikaci, tak přidžte prst na odkazu směřující na „m.youtube.com“. Z nabídky vyberte „otevřít v nové kartě„. Tím se neotevře aplikace Youtube, ale webové stránky.
 4. Najděte na Youtube video které chcete přehrávat.  Pokud vám prohlížeč videa stále chcete otevírat Videa v Youtube aplikaci, tak přidržte prst na videu, který chcete otevřít. V nabídnutých možnostech zvolte otevřít v „zkopírovat adresu odkazu„.
 5. Spustťe aplikaci VLC player.
 6. Kliknutím na ikonu hamburgeru „tři pruhy“ v levém horním pruhu se zobrazí nabídka. Tapňěte na „Proud„.
 7. Tím se zobrazí políčko pro vložení odkazu. Na políčko tapňete a přidržte prst. Nadbídne se možnost „Vložení„. Na tu tapněte. Tím se vloží odkaz na Youtube video. Potvrťte tapnutím na „šipku„. Tím se začne video přehrávat.
 8. Pokud chcete umístit video na pozadí, nebo nechat video spuštěné i když vypnete displej, je potřeba kliknout na na „tři tečky„.
 9. Zde vyberte ikonu „čtverce v tečkovaném rámečku“.
 10. Tím se video přepne do samostatného okna. Video stále poběží v malém náhledovém (vyskakovacím, plovoucím) okně.
 11. Teď můžete zapnout jinou aplikaci (video bude ale stále viditelné v malém okně), nebo vypnout displej či telefon uzamknout. Video stále poběží.

 

1. Youtube v Internetovém prohlížeči

Tento postup není úplně o spuštění videa na pozadí, ale i tak může pomoci.

Nepoužívejte Youtube aplikaci, ale otevřete aplikaci pro procházení internetu (např. Chrome, Firefox Mobile, Opera atd.).

Postup:

 1. Ořevřete Chrome či jiný prohlížeč internetu. Vyhledejte  „Youtube„. Tapněte v prohlížeči na https://www.youtube.com/ . Pokud vám prohlížeč chcete odkaz otevírat Videa v Youtube aplikaci, tak přidžte prst na odkazu směřující na „m.youtube.com“. Z nabídky vyberte „otevřít v novém panelu„. Tím se neotevře aplikace Youtube, ale webové stránky.
 2. Zde vyhledejte požadované video a spusťte. Poté video zastavte. V navigační horní liště se pak zobrazí ikony pro opětovné přehrání.
 3. Po kliknutí na Play se video opět spustí.

Video návod:

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
google ochrana soukromí
Obsah bezpečnostního emailu od Google

...  účtů Google Zabezpečení zpráv a komunikace v mobilu Ke zvýšení bezpečnosti ...

albert-uctenka
Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

Píšeme o důvodech proč tisíce a statisíce lidí nemohou účtenky registrovat do Účtenkovky. ...

internetová doména
Co je to webová doména a jak ji získat

Dřív, než vznikla samotná webová doména, byl tady číselný kód počítače připojeného k ...

ověření účtenky online
Ruční kontrola platnosti účtenky, možnost dovolání

Pokud vaše účtenka je 100% správně nahrána do EET loterie Účtenkovka a přesto není v syst ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *