Jak poskytovat internet ve veřejném prostoru – hotely, restaurace, firmy, nemocnice, školy

Pokud poskytujete Wifi přístup k internetové síti  ve veřejném prostoru a zároveň vlastní interní síť, jistě již jste narazili na bezpečnostní problém jak obě sítě bezpečně oddělit.  Existuje levné možnost jak nabízet veřejnou Wifi pro hotely, restaurace, firmy, nemocnice, školyNejčastější, málo bezpečné řešení a drahé je do vaší IT struktury zapojit dvojnásobný počet aktivních bodů (router, switch, gate, hot-spot).  Dvojnásobný počet z toho důvodu, že  pro veřejnou i soukromou síť máte vlastní aktivní body. Pro každý bod máte vlastní napájení a kabelové propojení. Každý aktivní bod (wifi router, switch) je nutné samostatně konfigurovat. Obě sítě se mohou vzájemně rušit.

Wifi router pro dvě sítě

Cena za vytvoření druhé veřejné wifi sítě může být násobně dražší než vytvoření privátní sítě. Cestou je pořízení Wifi routeru který poskytuje dvě oddělené sítě.  Získáte jedním zařízením dvě nezávislé sítě, dva identifikátory, dvě jména a dvě SSID. Žádný uživatelský provoz není posílán na naše servery a vestavěný firewall standardně zabrání uživatelům na veřejné síti aby viděli jeden druhého či do Vaší lokální sítě.
Vestavěný firewall odděluje obě sítě, tak aby lidé viděli do vaší lokální soukromé sítě.

Pokud je takový aktivní bod připojen do systému Cloud Comes rozšiřují se možnosti automatické detekce výpadku aktivního bodu.  navíc dokáže Pokud některý přístupový bod přestane komunikovat a neozve se do jedné hodiny systém Vám automaticky pošle
e-mail
.

Zde je ukázka některých wifi zařízení pro vytvoření oddělených Wifi sítí .

 

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
default
Jak bránit počítač před útoky z internetu

Internet je užitečný nástroj, ovšem i přes jeho všechny nesporné výhody, ...  brána ...

One Response to Jak poskytovat internet ve veřejném prostoru – hotely, restaurace, firmy, nemocnice, školy

  1. Leste napsal:

    Škoda že wifina není ve všech podobných zařízeních tak jako je to v USA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *