Co je to repasovaný server?

Naše slovníková definice Co je to repasovaný server:

Repasované servery nejsou nová, ale v minulosti již používaná zařízení. Zpravidla se však jedná o hardware, který byl v době uvedení na trh absolutní špičkou, takže je i po letech konkurenceschopný a dostatečně výkonný. Většinou se jedná o servery IBM, HP nebo Dell.
Jiné významy: rozebrání, prohlídka a případná oprava stroje, zařízení po zkušebním chodu.

V rámci takzvaného procesu „repase“ jsou servery rozebrány, kompletně vyčištěny a je-li to zapotřebí, pak je navýšen jejich výkon (např. přidáním pamětí apod.). Do prodeje jdou pouze kusy v perfektním stavu, u nichž se předpokládá dlouhá životnost.

V praxi samozřejmě záleží na přístupu prodejce, který repasované servery nabízí. Proto byste se po nich měli poohlédnout tam, kde vám garantují záruku a kompletní servis. Nákup serverů pochybného původu (často ze zemí třetího světa) není dobrý nápad.

Cena nového serveru vs. repasovaného

Repasované servery jsou levnější než nové a to i při zachování stejných parametrů. Koupě nových výkonných serverů není zanedbatelná investice.  Zde vás informují o procesu repase.

Pro koho jsou repasované servery dobrou volbou?

Repasované servery představují ideální řešení pro subjekty z nekomerčního sektoru, například pro neziskové organizace. Tedy pro každého, kdo nemá peněz nazbyt a potřebuje kvalitní techniku za nízkou cenu.

K repasovaným serverům se však v posledních letech přiklání i firmy. Mnoho společností novou techniku nepotřebuje a spokojí se i se staršími servery s dostatečným výkonem a v dobré kondici.

Pokud vás zaujala možnost, jak za servery výrazně ušetřit, poohlédněte se po nich v nabídce předního českého prodejce www.czech-server.cz.

Další definice výrazu Repase, Repase serveru

Spoluautor článku: Karel Ja.

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
default
Repasovaný hardware

...  hardware stolní počítače (PC) notebooky servery LCD monitory síťové ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *