Co dělat pokud je účtenka Zamítnuta – Nezaregistrována v loterii Účtenkovka

Přinášíme způsob vyřešení závady kdy je v loterii Účtenkovka po vložení do systému Neregistrována/Zamítnuta vaše účtenka. Návod uvedený níže je z emailu od oficiální podpory HelpLine Uctenkovka. Účtenka byla vložena pomocí aplikace v mobilním telefonu s OS Google Adroid.

Způsob vyřešeni závady:

Pokud je Vámi zadaná účtenka Zamítnuta = nebyla nalezena v systému EET, prosím ověřte si na stránkách www.daneelektronicky.cz -> Elektronická evidence tržeb / Ověření účtenky, zda jsou zadány všechny udaje k účtenkám správně – pokud tam zadáte stejně udaje jako na Učtenkovce a účtenka není nalezena, některý z údajů je pravděpodobně chybný.

Zkuste je tedy zkontrolovat a zaregistrovat účtenku znovu.

Zároveň zkuste, prosím pro registraci použít BKP kód, pokud jste původně použil FIK (a naopak). Zda by jste mel stále stejný problém, prosíme o naskenování dané účtenky.

 

Aktualizováno: 10.10.2017

Ruční kontrola účtenky

Podpora Účtenkovky doplnila následující informaci:

Uctenka nebyla podle Vami zaslanych udaju ani v teto chvili nalezena v systemu EET dle kontroly na http://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/uct/overeni.faces. Provedte, prosim, kontrolu Vami zadanych udaju (pozor, na nekterych uctenkach je vice casu, vice DIC). Pokud jsou zadane udaje 100% spravne, a presto neni uctenka nalezena, je mozne obratit se na GFR (Generální finanční ředitelství) pomoci kontaktniho formulare na www.etrzby.cz.

Zde jsou informace, kde lze kontrolovat pravost a správnost účtenky EET i bez loterie Účtenkovka – http://www.sprava-site.com/rucni-kontrola-platnosti-uctenky-moznost-dovolani-2811
Aktualizováno 12.1.2018

Více účtenek z jednoho obchodu

Vyjádření o našeho čtenáře: Některé účtenky nebyly zaúčtovány, vznikaly tím, že jsem evidoval více než 1 účtenku ze stejného obchodu v jeden den.

Prosím neblokujte reklamu. Tvorbě webu věnujeme hodně času a jeho provoz není zadarmo. Příjmy z kliknutí na reklamu nám umožňují nabízet obsah zdarma.

Podobné a související články
google ochrana soukromí
Obsah bezpečnostního emailu od Google

Obsah bezpečnostního emailu od Google: Proč jsme vám tento e-mail poslali? Zabezpečení bereme ...

ÚČTENKA JIŽ ZAREGISTROVÁNA
Co dělat pokud účtenku údajně Již někdo Zaregistroval – Účtenkovka EET

...  nebo již byla údajně zaregistrována  (v soutěži Účtenkovka).  Příklad dotazu naši v ...

albert-uctenka
Co dělat když nelze Účtenky velkých prodejců registrovat (Lidl, Albert….)

...  řetězců (např. Albert, Lidl, Kaufland...), jejich účtenka je Neregistrována, ...

internetová doména
Co je to webová doména a jak ji získat

...  řády jsou mezi s sebou oddělené tečkou. Pokud chcete doménu vlastnit musíte ...

18 komentářů k: Co dělat pokud je účtenka Zamítnuta – Nezaregistrována v loterii Účtenkovka

 1. […] Zde je postup co dělat pokud je účtenka Neregistrována […]

 2. Helena napsal:

  Nejde mi zaregistrovat učtenka.

 3. info napsal:

  Zkontrolujte si jak váš telefon přečetl údaje z účtenky. Stává se, že je chybně přečte a přepíše. Je nutné FIK, DIČ zkontrolovat.

 4. Rudolf Beníšek napsal:

  zhruba u 1/4 účtenek není účtenka nalezena a zaregistrována

 5. […] vaše účtenka je 100% správně nahrána do EET loterie Účtenkovka a přesto není v systému Zamítnuta a Nalezena, máte možnost ji nezávisle ručně ověřit, zkontrolovat. Pozor při skenování účtenky z […]

 6. Jan Král napsal:

  Spousta účtenek se mi nezaregistrovalo, pač telefon chybně čte z lístku. Za tu aplikaci bych nedal ani korunu.

 7. Veronika napsal:

  Mam nezaregistrovane uctenky…jsou odkontrolovane vice osobami, vse je spravne…
  Co s tim?

 8. Aleš napsal:

  No to je zase super funkční systém, uctenky nejdou zaregistrovat a člověk se bude s každou dovolavat na GFR. Nebylo by lepší koupit funkční systém a ne tenhle nemeckej!

 9. Honza napsal:

  účtenky zadávám ručně, kontroluji každý údaj 2-3x, crcám se s tím jako … a výsledek? I po opětovném ověření účtenky 50:50.
  Neumím si představit, jak to EET může skvěle fungovat, že je zvýšená efektivita výběru daně, když účtenky od renomovaného obchodního řetězce, nejsou v systému k nalezení.
  …tady orel, tady orel…to jsme zase něco vyvinuli.

 10. Adri napsal:

  Co delat, kdyz je uctenka jiz registrovana a ja ji vazne neregistrovala. Nemam ji ani v seznamu zaregistrovanych uctenek. To me predesel majitel obchodu?

  • info napsal:

   Dobry den. Podpora Účtenkovky na to říká: Tato varianta je sice možná, ale velmi nepravděpodobná. Můžete jim zaslat scan Vaší učtenky a oni mohou prověřit jestli je již registrována pod nějakým účtem. Email podpory je: info@uctenkovka.cz

  • Nika napsal:

   Dnes se my stalo totéž. Chtěla jsem si účtenku zaregistrovat, ale ukázalo se, že je účtenka již zaregistrována. V seznamu jí také nemám.

 11. Václav Hrubý napsal:

  Byl jsem asi jeden z prvních, kdo na toto téma otravoval štáb účtenkovky. Zvolil jsem sice trochu razantní tón, ale i tak se mi dostalo jen univerzální odpovědi. Nicméně jsem danou věc konzultoval i jinde, s osobou, kdo do toho vidí po technické stránce. V konečném důsledku jde o způsob, kterým zpravidla velké společnosti účtenky odesílají a registrují.

  Společnosti jako Albert, Burgerking a další (za jmény si stojí a mám důkaz – účtenky), nashromáždí účtenky a buď dle množství, nebo časového intervalu je naráz, tzv. dávkově pošlou na finanční správu. Tím mají oni sice splněno, ale již NÁM nakupujícím nesedí čas platby.
  V kontrole přímo v systému EET se tak účtenka najde, ale do Účtenkovky zaregistrovat nejde. Zajímalo by mě však, a zde by se mohl vyjádřit nějaký právník, zda jsou tyto účtenky vlastně platné.
  Na účtence vlastně v porovnání s registrem EET je uveden chybný čas, jelikož v registru je zpravidla čas „mladší“. Otázkou je, zda by společnosti v případě prodeje nějaké dražší položky a případné reklamace mohli na nesoulad v čase poukázat a například prohlásit, že zboži nepochází od nich avyhýbat se plnění reklamace, nebo dokonce tvrdit, že se ze strany zákazníka jedná o podvod.

 12. Jirásek napsal:

  Rovněž dotaz: nakupuji většinou z domova,
  platba předem před účet v bance – jaký uvést
  čas? Datum beru, ale časové údaje jsou blbost.
  Dekuji za Vaši reakci. /omprosa@gmail.com/
  Dr.Jirásek

 13. Pavel napsal:

  Co když jsem byl ráno koupit něco a než jsem došel domů a zaregistroval účtenku tak už mi to píše že ji někdo zaregistroval. Ale já to nejsem protože ji v systému nemám a nevidím.
  Co s tím?

  Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *